11 fevral kuni Sambram universitetida "ilm – fandagi ayollar va qizlar xalqaro kuni" ga bag'ishlangan "ilm-fandagi ayollar jamiyatning ko'zgusi"mavzusida konferensiya bo'lib o'tdi.
11-Fevral, 2025-yil
Tadbirda ilm-fan omillari va qizlarning yutuqlari, jamiyatdagi o'rni va ahamiyati muhokamasi. Tadbirda ishtirokchilar ayollarning ilm-fandagi o'rni va jamiyat rivojiga qo'shgan hissasi haqida fikr almashdilar. , ayollar va qizlarning ilm-fan tiklanishini yanada rivojlantirish uchun zarur-sharoit va ushlab turish. Tadbirida ishtirokchilar ayollarning ilm-fandagi o'rni va ahamiyatini yanada oshirish bo'yicha hamkorlikda ishlashga tayyor ekanliklarini bildirdi, ilm-fan yakuniy natijalarga erishgan bir qator ayollar mukofotlandi.

11 февраля в университете Самбрама состоялась конференция на тему «Женщины в науке: зеркало общества», посвященная Международному дню женщин и девочек в науке.
11 февраля 2025 г.
На мероприятии обсуждались достижения женщин и девушек, работающих в науке, их роль и значение в обществе. Участники обменялись мнениями о роли женщин в науке и их вкладе в развитие общества. Также обсуждались необходимые условия и возможности для дальнейшего развития женщин и девушек в науке. В конце мероприятия участники выразили готовность к совместной работе по дальнейшему повышению роли и значимости женщин в науке, а также были награждены несколько женщин, добившихся высоких результатов в науке.