Sambhram universitetida "16 kunlik faollik" aksiyasi doirasida gender tengligi bo'yicha trening o'tkazildi.
5-Dekabr, 2025-yil
"Gender zo'ravonligiga qarshi 16 kunlik faollik" loyihasi doirasida Jizzax universiteti qoshidagi Kalb nuri markazi bilan hamkorlikda sambram gender tengligi bo'yicha treningdan o'tdi. ️ ️ Tadbir BMTTD tashabbusi bilan tashkil etildi, unda 40 kishi faol ishtirok etdi. Trening davomida gender tushunchalari, gender tengligining ahamiyati va zo'ravonlikning oldini olish masalalari muhokama qilindi. ✅ Guruhlarda ishlaydigan talabalar o'z takliflari va tavsiyalarini bildirdilar. Ushbu trening sambram universiteti talabalari o'rtasida xabardorlikni oshirishga va tenglikka ijobiy munosabatni mustahkamlashga yordam berdi.

В рамках кампании «16 дней активизма» в университете Самбхрам был проведен тренинг по гендерному равенству.
5 декабря 2025 г.
В рамках проекта «16 дней активизма против гендерного насилия» Самбрамский университет в сотрудничестве с Центром Калба Нури при Джизакском университете провел тренинг по гендерному равенству. Мероприятие было организовано по инициативе ПРООН, в нем активно приняли участие 40 человек. В ходе тренинга обсуждались гендерные концепции, важность гендерного равенства и вопросы предотвращения насилия. Студенты, работая в группах, высказали свои предложения и рекомендации. Этот тренинг помог повысить осведомленность студентов Самбрамского университета и укрепить позитивное отношение к равенству.